Menighedsråd | Adventskirken

Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Menighedsråd

 

Portræt af Lars Skorup Bendtsen

Lars Skorup Bendtsen
Formand
Limfjordsvej 57
2720 Vanløse
M: 61331560
E: lars@adventskirken.dk

 

Portræt af Anne Kruuse Oschlak

Anne Kruuse Oschlak
Næstformand
Grøndals Parkvej 96, st. th.
2720 Vanløse
anne@adventskirken.dk

 

Portræt af Mia Skadegaard Thorkenholdt

Mia Skadegaard Thorkenholdt
Kontaktperson
Astrupvej 51
2700 Brønshøj
M: 4082 4598
E: mia@adventskirken.dk
 

 

Portræt af Jesper Brodersen Dahlkild

Jesper Brodersen Dahlkild
Kasserer
Højstrupvej 191, st. 
2700 Brønshøj
E: jesper@adventskirken.dk

 

 

Portræt af Connie Hinnerfeldt

Connie Hinnerfeldt
Engbovej 12A
2610 Rødovre
E: connie@adventskirken.dk

 

Portræt af Hanne Larsen

Hanne Larsen
Klitmøllervej 31, 1. th. 
2720 Vanløse
M: 51761029
E: hanne@adventskirken.dk


 

Portræt af Lene Hougaard

Lene Hougaard
Katrinedalsvej 5 B
2720 Vanløse
M: 2913 4172
E: leneh@adventskirken.dk


 

Portræt af Sabine Endersen

Sabine Endersen
Jyllingevej 39 st. tv.
2720 Vanløse
E: sabine@adventskirken.dk

 

Portræt af Søren Damm

Søren Damm
Formand for valgbestyrelsen
Ådalsvej 8A
2720 Vanløse
E: soren@adventskirken.dk

Stedfortrædere:
Sabine Kleinbeck

 

Portræt af Erik Jønsson
Erik Jönsson

 

Udover de valgte medlemmer består menighedsrådet af:
 

Portræt af Camilla Diderichsen

Camilla Diderichsen
 sognepræst
Jupitervej 5
2720 Vanløse
M: 29256815
E: csd@km.dk
Fri: Mandag


Portræt af Erik Meier Andersen
Erik Meier Andersen 
Sognepræst (kbf)
Katrinedalsvej 33
2720 Vanløse
M: 29256809
E: erma@km.dk
Fri: Fredag

 

Uden for menighedsrådet

Portræt af Gorm Skat Petersen

 Gorm Skat Petersen          
Kirkeværge
Tæbyvej 18
2610 Rødovre
M: 2623 6333
E: gorm@adventskirken.dk

OBS: For kontakt til menighedsrådet med personfølsomme
oplysninger, 
benyt linket til sikker formular (med NemId): 
https://sikkerformular.kirkenettet.dk/contact/form?mid=7059